Plantacja

/Plantacja
Plantacja2019-01-23T11:51:32+01:00

Jak wygląda plantacja? Czy ktokolwiek z was był kiedyś na plantacji?

Plantacje do których jeżdżę mieszczą się w Hiszpanii, w różnych częściach kraju.

  • na północy w pobliżu Pirenejów gdzie najlepiej rosną Trachycarpusy
  • w środkowej części kraju gdzie dobrze rosną juki
  • na południu gdzie jest najwięcej słońca i gorąca, tam rosną na przykład Rhapidophyllu hystrix, Sabal minor czy Bismarckia nobilis

Żeby zdobyć najlepsze rośliny należy wybierać je osobiście. Każdą można dotknąć, wybrać, zaznaczyć dla siebie ale co najważniejsze nawiązuje się wtedy osobistą relacje z właścicielami. Handel nie odbywa się bezosobowo (internetowo) tylko rozmawiając twarzą w twarz. Uwierz mi,że można na tym tylko zyskać.

Wydawało by się, że przecież mogą wysłać zdjęcia aby roślinę wybrać. Nic bardziej mylnego, jeśli sam nie pojedziesz i nie wybierzesz dostaniesz to co pierwsze stoi z brzegu. Przekonałem się o tym dopiero będąc na miejscu. Na plantacji gdzie rośnie dziesiątki tysięcy palm, pracuje na przykład 5 osób i fizycznie nie ma takiej możliwości aby ktoś zrobił zdjęcie i wysłał. Po pierwsze mają setki klientów po drugie za dużo towaru, po trzecie zdjęcie z reguły nie będzie takie jak byś sobie życzył. Chyba,że chodzi o roślinę za 10 000 euro, wtedy oczywiście można zrobić wyjątek.

Aby przybliżyć ci jak wygląda plantacja i rośliny tam rosnące postanowiłem kręcić filmy, które oddają dużo więcej niż zdjęcia, choć skwaru, potu, suchości w ustach odtworzyć się nie da.

Zapraszam zatem na plantacje

Serdecznie zachęcam do zasubskrybowania mojego kanału na Youtube gdzie jest bardzo dużo filmów zarówno z plantacji, mojego ogrodu jak również ogrodów klientów i znajomych

Na tej konkretnej plantacji oprócz wspaniałych palm, rosną najlepsze jakościowo juki rostraty w Hiszpanii.