O nas

O nas2018-11-07T08:13:22+01:00

Dlaczego palmy?

Kto za tym stoi?

Nazywam się Marek Malec. Od zawsze czułem szczególną więź z egzotyką, dlatego szukałem sposobu, by wprowadzić jej namiastkę do Polski. Zainspirowany głównie książką Davida A. Francko „Palms won`t grow here and other myths warm – climate plants for cooler areas”, postanowiłem spróbować swoich sił w uprawie palm mrozoodpornych. Pierwsza pojawiła się w moim dzierżoniowskim ogrodzie w 2006 roku. Od tego czasu nieustannie wzbogacam swoją uprawę tych roślin. Dziś czuję się ekspertem w tej dziedzinie i swoim zamiłowaniem chciałbym dzielić się ze wszystkimi wokół.

Radość dzielenia się

Początkowo informacje o uprawie roślin tropikalnych czerpałem z zagranicznej literatury. Kiedy już zdobyłem cenne doświadczenie samodzielnej uprawy palm, postanowiłem wydać własny poradnik. Tak powstała pierwsza polskojęzyczna książka na temat hodowli tych roślin w naszym klimacie: „Palmy mrozoodporne Polsce. Poradnik ogrodnika-amatora”. Swoje doświadczenia lubię wymieniać z pasjonatami z całego świata, dlatego należę do European Palm Society.

Więcej niż biznes

BestPalm to firma zrodzona z pasji. Chcę zarażać nią innych, dlatego sprzedaję nie tylko palmy, ale także akcesoria i środki służące do ich pielęgnacji roślin tropikalnych oraz książkę zawierającą porady dotyczące ich uprawy. Sklep prowadzę zarówno w sieci, jak i stacjonarnie w Dzierżoniowie.

Od dawna zastanawiasz się nad uprawą palm w swoim ogrodzie? A może nigdy wcześniej nie myślałeś, że to wykonalne? Z pomocą BestPalm wszystko pójdzie gładko, sprawdź!

Bogata oferta

Zobacz produkty w naszym sklepie.

Eksperckie porady

Dowiedz się więcej o uprawie palm