Palmy w Nowym Targu

Re: Palmy w Nowym Targu

Postprzez zbigniew_ng » 8 wrz 2014, o 20:32

Wzorzec metra w N.Targu i Dzierzonowie znacznie się się różni.
Obrazek
Obrazek
zbigniew_ng
Kierownik

Postprzez Marcin D » 9 wrz 2014, o 07:53

Dla mnie rewelacja. Ile ja bym dał za takie bananowce,
Misiu, zakładając, że Zbychu do zdjęcia celowo wziął niskiego gościa to i tak wychodzi ponad 3m (2x 150cm) ;).

PS
Zbigniew wszyscy wiemy, że na tym zdjęciu jest ZigiX.
Marcin D
Znawca palm

Postprzez zbigniew_ng » 21 wrz 2014, o 09:03

Mam, mam postacie do porównania!
Obrazek
zbigniew_ng
Kierownik

Postprzez zbigniew_ng » 24 wrz 2014, o 16:12

Poruszyły mnie te ohy! i ahy! nad palmami w innych rejonach kraju. Przedstawiam zatem kolejno moje rośliny.Kolejno:karłatka, wash i trachy. Myślę,że Wszyscy już dawno się zorientowali ,że palmy te rosną w bardziej surowych i wymagających warunkach niż te jakie panują np. w województwie zachodniopomorskim czy dolnośląskim
Obrazek
Obrazek
Obrazek
zbigniew_ng
Kierownik

Postprzez zbigniew_ng » 3 paź 2014, o 10:56

W Nowym Targu nikt nigdy nie złożył broni. Czy jest na tym forum ktoś kto przezimował Wash przez dwa sezony w gruncie? Nie ma? Przecież to palma chwast ,wszędzie rośnie! Zatem uprawa jest taka prosta. A w Nowym Targu temperatury nie spadają w zimie do -20 *C. Co spowodowało,że Dzierżoniów poniósł porażkę w uprawie tej niewymagającej rośliny a i Drawsko Pomorskie chyba też. Jak mnię pamięć nie myli to tych porażek było więcej w skali kraju. Nie zamierzam też się dalej znęcać nad moimi kolegami. Palma Artura pięknie wystartowała , ale czy widziała śnieg? A Hubert z dalekiego kraju kogo dostrzegł wysiłek w uprawie tej palmy , mój czy Wasz :)
Obrazek
zbigniew_ng
Kierownik

Postprzez Marcin D » 3 paź 2014, o 11:20

Zbigniewie Twoje palmy wyglądają bardzo ładnie. Myślę, że z Wash będzie teraz tylko lepiej. Najgorszy moment wydaje się, że ma za sobą. Dla mnie to jest niesamowite, że w takim zimnym miejscu ona jeszcze nie zdechła. Niewątpliwie to Twoja zasługa. Trachycarpusy także ładnie wyglądają. Niesamowite, że w tak zimnym klimacie rozwinęły jakiekolwiek liście. jest to bardzo budujące również dla mnie, ponieważ jak dobrze wiemy w Drawsku Pomorskim także lata bywają bardzo zimne. Warto tutaj podać np. rok 1998 kiedy to średnia najcieplejszego miesiąca nie przekroczyła 16c. Jeszcze gorzej było w 1993 kiedy to najcieplejszym miesiącem roku był maj ze średnia 15.5c. W lipcu średnia 15c. Prędzej czy później w Drawsku nastanie lato zimne i deszczowe podobne do lata jakie panowało w tym roku w Nowym Targu. Z doświadczeń Zbigniewa wynika jednak, że wcale nie musi to być stracony rok dla palm. Trachy wyglądałby o wiele lepiej gdyby Zbigniew nie musiał wyciąć kilku liści przypalonych kablem grzewczym. Teraz gdy Zbychu ma nowe osłony, liści będzie tylko więcej. Liczyłeś może ile liści wypuściła karłatka?

Brawo za wspaniałą robotę Zbigniewie!
Marcin D
Znawca palm

Postprzez Ardo » 5 paź 2014, o 18:37

No palmy są również ładnie dla mnie. ;)
Ardo
Góral kotlinowy, meteorolog
Góral kotlinowy, meteorolog

Postprzez Artur » 5 paź 2014, o 18:50

A dlaczego te palmy mają tak mało liści ? Czy to taka moda żeby był tylko zielony szczyt palmy ? Zbyszkowi trzeba schować sekator.

Znalazłem w sieci taką palmę zielona do samej ziemi ale może ona rośnie w jakimś "włoskim" klimacie i pewnie dlatego ma tyle liści
Obrazek
Artur
Kadrowy
Kadrowy

Postprzez Biedny Miś » 5 paź 2014, o 19:36

Liscie jak obumierają, a to sie często w NT zdarza zostają oberżnięte. Dlatego jest tak mało zielonych liści.
Biedny Miś
Kardynał

Postprzez zbigniew_ng » 11 paź 2014, o 20:20

Okazuje się,że Nowy Targ ma bardzo dobre warunki do uprawy winorośli. Muszę to jakoś wykorzystać.
Obrazek
zbigniew_ng
Kierownik

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Palmy w polskich ogrodach