Przygotowania do zimy

Nasze metody zabezpieczeń palm na zimę

Przygotowania do zimy

Postprzez bogdana » 15 paź 2013, o 21:09

Hallo! czy ktoś myśli już poważnie o zimie? Mam słupki, styrodur, kabel, termostat i zabieram się do budowy domu dla Tracha. Problem jest w tym, że rośnie od strony ruchliwej ulicy i powinno to być dość estetyczne. Może na tej osłonie wymalować zieloną palmę? Styrodur jest różowy i na tym zielona palma? To jak budyń malinowy ze szczypiorkiem. Ha Ha
bogdana

Re: Przygotowania do zimy

Postprzez Marcin D » 15 paź 2013, o 22:04

Nikt tu nie myśli o zimie. Ja robię wszystko na 10 godzin przed -10c. Wszystko na ostatnią chwile-to moje hasło.
Ale na pocieszenie powiem Ci coś w tajemnicy. Znam takiego gościa na Podhalu, który podobno już od maja składa jakąś super budę dla palmy. Nie wykluczone, że pomaga mu pewien żabowaty gość...
Jak chcesz estetycznie to tylko osłona typu slumsy. Nic innego nie potrafię doradzić.
Obrazek

No i koniecznie w kot w slumsie.
Obrazek

Tej zimy tak miałem, pomysł żony:
Obrazek
Marcin D
Znawca palm

Postprzez Biedny Miś » 15 paź 2013, o 22:16

Marcin opatentował osłony typu slums wiec lepiej nie korzystaj jak nie chcesz skończyć w sądzie :)
Do zimy jeszcze kawał czasu wiec ja jeszcze sie nie przejmuje. Niemcy malują palmy na osłonach. Jak jutro znajdę to wrzuce zdjęcie.
Zbigniew swoją wash okrył już chyba w lipcu wiec nie jesteś pierwsza.
Biedny Miś
Kardynał

Postprzez zbigniew_ng » 16 paź 2013, o 09:50

Oczywiście ,że nikt jeszcze nie myśli o zimie. Bo i po co.
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
zbigniew_ng
Kierownik

Postprzez Marcin D » 16 paź 2013, o 11:53

Z Żabowatego widzę niezła fachura. Pomagasz chociaż temu Żabowatemu? Byś pokazał tą konstrukcje jak to składacie może jakiejś inspiracji bym doznał.
Marcin D
Znawca palm

Postprzez Biedny Miś » 16 paź 2013, o 12:24

Zbigniew. Co ty tam kominujesz? Na co ta osłona?
Biedny Miś
Kardynał

Postprzez bogdana » 16 paź 2013, o 20:32

Widzę, że nie tylko ja kombinuję coś dużego, ale mam dylemat czy nie przyciąć z wysokości. Konstrukcja już stoi na 2,40m bo tak wychodzi z 4 warstw płyt. Na teraz wystarczyłoby na styk 1,80m, ale ja konstrukcję chcę zostawić na stałe. Czy teraz ciąć a potem sztukować? Nie miała baba kłopotu!!! Ile Trach urośnie w ciągu jednego roku?
bogdana

Postprzez Biedny Miś » 17 paź 2013, o 18:07

Bogdana wrzuć koniecznie zdjęcia. Co znaczy że konstrukcja ma być na stałe? Czy ty to robisz sama czy wynajęłaś pracowników tak jak Zbigniew :)
Biedny Miś
Kardynał

Postprzez bogdana » 18 paź 2013, o 16:32

Misiu! Na szczęście jest mąż. Konstrukcja będzie całkowicie rozbieralna i do następnego składania. Chcemy zrobić to trwale. Odpowiednie śruby, podkładki a w styrodurze tuleje pod śruby, żeby się nie obrabiał przez wkręcanie. Doszliśmy do wniosku że jest za wysoko i jest już niżej. Teraz zostawimy zasłonięty tylko lewy bok bo od tej strony wieje a na górę do listew, które dopiero jutro dokręcimy kupiliśmy kawałek przezroczystęj płyty falistej, żeby ochronić tracha przed deszczem. Jak przyjdą mrozy to będą przygotowane dopasowane płyty z otworami i tylko przykręcimy, a płytę na górze zamienimy na styrodur. Płyty z przodu będą przykręcane na takie śruby z motylkami do szybkiego montażu i demontażu. I co ty na to mój nauczycielu czy jestem pojętną uczennicą. Aha! wewnątrz będzie rozpięty kabel grzewczy. Mam kilka zdjęć ale nie wiem czy przejdą, bo poprzednio miałam wpis, że duży rozmiar.
bogdana

Postprzez Biedny Miś » 20 paź 2013, o 06:43

Na prośbę Bogdany zamieszczam zdjęcie jej osłony w trakcie budowy. Jak dla mnie rewelacja. Zawsze marzyłem o takiej osłonie, ale niestety nie mam męża, który by dla mnie taką zrobił. Trzymam kciuki za dokończenie budowy. Koniecznie musi być jakaś nagroda dla męża. A może mógłby jeździć po Polsce i takie budować?

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Biedny Miś
Kardynał

Następna strona

Powrót do Zabezpieczenia zimowe