Sterownik i Kabel grzewczy -- NIE DZIAŁA -- proszę o pomoc

Nasze metody zabezpieczeń palm na zimę

Sterownik i Kabel grzewczy -- NIE DZIAŁA -- proszę o pomoc

Postprzez sławek » 22 sty 2017, o 10:32

Hej wszystkim,

Mam do Was prośbę, kupiłem sterownik 2x RT-3 plus kable grzewcze do dwóch palm.
Przez pierwszy miesiąc obydwie palmy wskazywały temp. +1,5st (sterownik / regulator ustawiony był/jest na ok +2st więc wszystko było OK.
Do czasu...
Palma nr 1 pokazuje temperaturę 1,5 w dalszym ciągu - jest wszystko ok.
------------
Palma nr 2 pokazała nagle - 7 (początek stycznia) na sterowniku temp niezmiennie +2.
Ustawiłem temp na + 5 i nagle temp skoczyła do +8 po kilku godzinach spadła do -2.
Sterownik +12 - czujnik w palmie pokazuje +8.

Pomyślałem że to sterownik dlatego kupiłem następny. Wczoraj podłączyłem wszystko , sterownik ustawiony na +2 i temp wzrosła znowu do + 8st (na dworze +1)

Wczoraj wieczorem wyłączyłem obydwie aby mieć bazę wyjściową na dzisiejszy poranek. Palma nr 1 i palma nr 2 (ta od wymienionego sterownika) pokazują teraz temp. -0,4. Właśnie obydwie włączyłem z tym, że poprawna palma nr 1 ma ustawioną temp +1,5 (na sterowniku) a palma nr 2 ma ustawione -10st (minimalna) czyli zatem nie powinna się włączyć. Na dworze jest ZERO st.
Palma 2 przy sterowniku na -10 nie załączyła się.
Przestawiłem na -5st i na palmie po 20 min temp jest już +5st. Rozłączyłem ją ręcznie z zasilania.

Ktoś się z tym spotkał? Czy kabel grzewczy może robić jakieś zwarcie na sterowniku i zaczyna grzać non stop?

Dodam jeszcze że sprawdziłem pierwszy sterownik w domu i działa poprawnie, załącza się przy +2 gdy na dworze jest +0,5st zatem sterownik był ok.
Pozdrawiam
Sławek
sławek

Re: Sterownik i Kabel grzewczy -- NIE DZIAŁA -- proszę o pom

Postprzez dplski » 23 sty 2017, o 18:43

Czy zmieniałeś coś między czujnikiem a sterownikiem?
dplski
Znawca palm

Postprzez Biedny Miś » 24 sty 2017, o 10:10

Jeszcze mi tylko przychodzi do głowy że czujnik od stacji jest walnięty i on głupoty pokazuje
Biedny Miś
Kardynał

Postprzez sławek » 24 sty 2017, o 20:37

Hej,
No cóż... rozebrałem ponownie w niedzielę i wszystko założyłem ponownie na starym sterowniku który fixował wcześniej.
Efekt? wszystko działa :lol:
Wszystko zamontowałem ponownie dokładnie tak samo i teraz działa poprawnie.

Recepta? Rozebrać i złożyć, jak nie pomoże to: rozebrać i złożyć. :D

Pozdrawiam
Sławek
sławek

Powrót do Zabezpieczenia zimowe