Brak kwiatostanu w trachach 2szt

Brak kwiatostanu w trachach 2szt

Postprzez sławek » 29 maja 2017, o 13:21

IMG_20170529_135846.jpg
W zeszłym roku gdy przyjechały do mnie z Hiszpanii (03.04.16) po jakiś 3-4 tyg rozwinął się ładny kwiatostan zarówno w mniejszej jak i większej.
Czy możliwym jest aby np. kwiaty pojawiały się co 2 lata lub jeszcze rzadziej?
Ogród mam od południa więc słońca im nie brak... a niestety kwiatostanu brak...
Czy ktoś spotkał się z takim przypadkiem? niestety nie mogę znaleźć w internecie informacji na ten temat.
Obydwie palmy puszczają nowe liście, stożek wzrostu jest zdrowy.
Duża palma jest słabsza ale też pewnie trudniej jest jej się dostosować, choć zimę przeżyła.
Ale problem dotyczy obydwu.

Z góry dziękuję za uwagi i spostrzeżenia! :D
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
sławek

Re: Brak kwiatostanu w trachach 2szt

Postprzez dplski » 29 maja 2017, o 20:21

Pewnie zależy to od wiosny jaka jest w danym roku i od systemu korzeniowego, te dopiero posadzone nie będą w tak dobrej kondycji do rozwoju jak te kilkuletnie. Pewnie jest tak że część energii pochłania produkcja nasion i wtedy roślina ciut wolniej rośnie i wolniej buduje korzenie. Twój trach pewnie przeznaczył całą moc na klimatyzację w nowym miejscu, ale niech się ktoś inny wypowie w temacie.
dplski
Znawca palm

Re: Brak kwiatostanu w trachach 2szt

Postprzez Dareku » 4 paź 2017, o 20:30

Ja bym w ogóle obrywał kwiatostany jak zależy nam na silnym wzroście.

W owocach palmy jest kilka dziesiąt (przy tej samej masie) razy więcej węgla niż w liściach. Podobnie potasu w owocach będzie kilka razy więcej. Palma zamiast produkt fotosyntezy i minerały ładować w liście, to transportuje je na wykształcenie kwiatostanów a potem na wzrost owoców.
Dareku

Powrót do Palmy - uwagi, testy, spostrzeżenia